Slunolamy

Slunolamy realizace

Proč slunolamy? Sluneční světlo působí na naši náladu, pracovní výkon každý den. Pro dobré a zdravé pracovní i domácí prostředí je potřeba si v interiéru vytvořit dobré světelné i teplotní podmínky. Sluneční světlo je doporučeno regulovat, a proto jednoduše řečeno slunolamy.
Přehřívání místnosti je způsobeno přímým slunečním zářením, které slunolamy Atena spolehlivě odstíní. Nepřímé sluneční záření, které na teplotu v místnosti nemá takový vliv ale dovnitř pustí, takže v místnosti bude stále dostatek světla.

SLUNOLAMY brání přehřívání interiéru, ale přitom propustí tolik světla, kolik budete chtít. Nazývám je jako bezúdržbové, vypadají moderně a nezatěžují statiku budovy. Hliníkové slunolamy vyrobíme na míru Vašim potřebám a dodáme je na klíč jako kompletní dodávku a montáž.

Snadná údržba, dlouhá životnost a stálobarevnost

Pevné nebo pohyblivé?

Pevné slunolamy mají fixní polohu lamel a nelze s nimi hýbat. Správný typ a sklon lamel spočítají naši technici na základě vašich požadavků a dle místa realizace.
Slunolamy ale můžeme opatřit také pohyblivými lamelami s motorovým pohonem. Těm sami určíte polohu, která vám právě bude sedět.

Jsou pro architekty velmi zajímavé nejen díky jejich unikátním vlastnostem, ale také pro moderní vzhled. Mají odolnost proti různým povětrnostním vlivům, jako je především slunce, dále také déšť, mráz, vítr, sníh,…Slunolamy musí být odolné proti korozi, regulovat sluneční paprsky.

Zastínit můžeme jednotlivé okenní soustavy, kanceláře, rodinné domy, výrobní a administrativní prostory atd. Mohou být montovány jako pevné a pohyblivé. Pevné slunolamy, jak už název naznačuje jsou nastálo připevněny. Pohyblivé slunolamy na rozdíl od pevných můžeme kdykoliv regulovat sluneční svit vnikající do prostor. Výhodou pevných slunolamů je jejich vysoká bezúdržbovost.

Jsou tvořeny lamelami různých tvarů a velikostí, jejich uchycení je prováděno pomocí konzol (ocelové a hliníkové konstrukce) . Slunolamy lze umístit ve svislé, šikmé, vodorovné rovině dle přání architekta. Lze s nimi zastínit víceméně jakýkoliv tvar. Lamely jsou vyráběny převážně ze slitiny hliníku s barevnou a povrchovou úpravou – speciálními laky především dle RAL, díky čemu jsme schopni se přizpůsobit Vašim individuálním představám a požadavkům. Dodáváme velmi kvalitní slunolamy italské firmy ATENA S.p.A., která je jedním z největších výrobců slunolamů, fasádních a pohledových obkladů.

Image module
Ukázky našich realizací
Image module
Slunolamy dělíme dle materiálů:
Slunolamy - ke stažení

NADOKENNÍCH A PŘEDOKENNÍCH SLUNOLAMŮ – “Al” a “Fe” (lamelových ohýbaných; lamelových extrudovaných – protlačovanýchh tvarů – C, Z, slzičky)

  • Slunolamy ohýbaných tvarů Atena typ ,,C 84R – 84mm“ např. F30 s náklonem 30°, F45 s náklonem 45°, F20 s náklonem 62° (foto F45/F30/F20.jpg)
  • Slunolamy ohýbaných tvarů Atena typ ,,Z“ – rozteč a tvar lamel dle požadavku projektanta
  • Slunolamy z extrudovaného – protlačovaného hliníku Atena typ ,,Slzičky – Aerofolis“ – tvar křídla š. 100 / 120 / 150 / 200 / 250 / 300 / 400 / 800 mm
  • Slunolamy z extrudovaného – protlačovaného hliníku Atena typ ,,Z“ dle požadavku projektanta nebo návrhu společnosti Atena
  • Slunolamy z extrudovaného – protlačovaného hliníku Atena typ ,,půl Slzička – Umbra AU.100“
  • Slunolamy z extrudovaného – protlačovaného hliníku Atena speciální ,,obdélníky, čtverce, kruhové“
Typy slunolamů:

Předností těchto slunolamů je přirozený výhled ven, stínění nad oknem, liniový architektonický prvek. Montuje se nad okna jednotlivě nebo v souvislé liniové délce fasády. Jsou posazeny do prostoru nad stavební otvor.

Je to především designový, zajímavý a originální stínící prvek, který dodáváme na míru. Reguluje sluneční svit a zabraňuje nadměrnému přehřívání interiéru. Slunolam se vyrábí z ohýbaných a extrudovaných hliníkových profilů. Používáme profily různých velikostí i tvarů.

Horizontální slunolam se montuje nad okna jednotlivě nebo v souvislé délce fasády. Není tedy montován vodorovně s fasádou jako vertikální slunolam, ale je posazený pravým úhlem k fasádě do prostoru nad okno.
Slunolamy nabízíme v libovolných RAL odstínech a strukturách povrchů.

Slunolamy se umisťují nad okna nebo na prosklené fasády. Tvoří ho podvěsný systém na uchycení lamel. Ohýbané lamely Atena F20, F45 jsou zacvaknuty do systémového nosníku lamel. Extrudované lamely se kotví pomocí systémového držáku, který se skládá z jednoho kusu tzv. fixní sklon nebo ze dvou do sebe zasouvacích částí (úchyt+ ježek), kde poloha vzájemného zasunutí určuje výsledný sklon lamel. Lamely jsou k držáku přichyceny nerezovými šrouby.

Předností je celoroční stínění, doplněk fasádního systému, plošný architektonický prvek. Montuje se před okna, přímo na fasádu nebo na okenní rámy. Může sloužit i jako designový prvek v interiéru.

Je to především designový, zajímavý a originální stínící prvek, který dodáváme na míru. Reguluje sluneční svit a zabraňuje nadměrnému přehřívání interiéru. Slunolam se vyrábí z ohýbaných a extrudovaných hliníkových profilů. Používáme profily různých velikostí i tvarů.

Vertikální slunolam se montuje před okna na fasádu nebo přímo na okenní rámy. Na rozdíl od horizontálního slunolamu je umístěn vodorovně s fasádou nebo oknem.

Slunolamy nabízíme v libovolných odstínech RAL a strukturách povrchů.

Atypické dekorativní slunolamy Atena typ Slzičky ,,Aerofolis“ šíře 300mm různých odstínů barevnosti na akci: ,,MŠ Drásov“
Předností je doplněk fasádního systému a především architektonický designový prvek. Slunolamy jsou orientovány jako předokenní ve svislé poloze.
Jedná se zde o vertikální svislé slunolamy Atena, které jsou především designovým, zajímavým a originálním stínícím prvkem.

Pokud projektant či investor vyžaduje naprostou svobodu stínění jsou vhodné naklápěcí slunolamy Atena ,,Slzičky – Aerofolis“ různých šíří lamel.
Lamely jsou vsazené pomocí dříků do bočních nosných sloupků, propojené táhlem a ovládané buď ručně nebo motoricky. Spojení extrudovaných lamel s nosnou konstrukcí a variabilitou sklonu lamel tvoří jedinečný produkt Atena.

Systém pohyblivého slunolamu tvoří nosníky připevněné přes konzole ke konstrukci. Lamely jsou pak v nosníku uloženy pomocí čepu, kolem kterého se otáčí. Spojení všech lamel pomocí táhla je pak docíleno synchronního pohybu celého slunolamu. Motor je připevněn na vybraný nosník, který může otáčet 1 nebo 2 pole lamel podle velikosti a zatížení daného pole (zvolení typu motoru a jiných komponentů nutno konzultovat přím os výrobcem a dodavatelem fa. Atena).

Možnosti montáže:

Schéma spojení a navázání lamel v náarožích

45°

Image module

90°

Image module

bez průběžného

Image module

Příklady montáže:

Uvažujete o nás pro Vaši realizaci?

Rádi Vám připravíme nezávaznou cenovou nabídku.

Přejít na poptávku