Kovové podhledy

Kovové podhledy realizace

Kovové lamely, kazety ať již v provedení hliník nebo ocel se navrhují pro lepší hygienu, údržbu a hlavně pro jejich tak velmi žádaný jiný vzhled jako byly navrhovány minerální čtvercové a sádrokartonové celoplošné podhledy a obklady. Naše kovové lamely a kazety mají kulaté, hranaté tvary s různými mezerami nebo bez mezer jako plné podhledy. Střídání lamel, ale i kazet vytváří nadčasový design pro všechny architekty a projektanty jak tvarů, barev, systémů a velikostí.

Vlastní lamely, kazety se dělí na zavěšené (kotvení) viditelné, nebo neviditelné. Lamely jsou kotveny vždy neviditelně na nosné ,,Al“ , ,,Fe“ podkonstrukci, kterou nazýváme ,,nosné hřebínky“ do kterých se jednoduše mechanicky lamely zacvakávají dle jednotlivých druhů lamel (A,AC,C,N,…). Do chodeb a koridorů s celkovou šířkou do 3500mm umíme použít tzn. samonosné lamely bez nosné podkonstrukce. Vlastní lamely leží jedna vedle druhé v obvodových lištách – profilech.

Kazety Atena různých velikostí (600x600mm; 600x1200mm;…) se zajišťují buď neviditelně např. systém Enigma ,kdy vlastní kazety zacvakáváme (bajonetovým způsobem) do ,,Fe“ nosné omega podkonstrukce. Viditelným kotvením rozumíme zavěšení kazet např. Plan,Flat vložením do nosné ,,T“ konstrukce ,,Fe“ (např. na minerální podhledy) 15,24mm ve čtvercovém nebo obdélníkovém členění. Ostatní detaily, tvary a odstíny dohodnout s techniky Atena spol. s r.o. Otrokovice.

Typy kovových podhledů Atena:
  • Lamelové podhledy
  • Mřížkové podhledy
  • Kazetové podhledy
  • Speciální podhledy např. BAFLE

Lamely a mřížky Atena s nejrůznějšími možnostmi instalace doplňují škálu standardních stropních podhledů a představují mnohostranná a nadčasová řešení.

Lamely z předbarveného a následně barveného hliníku a oceli představují ideální volbu pro mnohá prostředí od samonosných verzí pro chodby a úzké prostory po verze se systémy proti vyháknutí pro tělocvičny, prostředí železnic a oblasti vystavené nárazům a vibracím.

Lamely Atena s dekorem jakéhokoli obrazu či efektu nanášeným sublimací mohou být různorodě děrovány či esteticky povrchově upraveny a doplněné o speciální absorpční materiály umožňující dosáhnout požadovaných akusticko-izolačních vlastností.

Lamely Atena lze použít mnohostranně a dělí se na samonosné modely a na varianty se zahakovacím nosníkem. Jedná se o celistvou řadu zahrnující jak verzi bez mezery, tak s mezerou či technickou spárou.

Mimo standardních řešení nabízejí zahakovací modely též moduly s ohebným nosníkem a varianty proti vyháknutí pro použití v tělocvičnách.

Mřížkové podhledy vyráběné firmou ATENA jsou velmi funkční a různorodé architektonické prvky, ideální pro akustické a estetické úpravy prostor. Tento typ podhledu je velmi vhodný do prostor vybavených sprinklery (automatickým hasícím zařízením), kanceláří, hypermarketů, autosalonů, prodejen, prostě všude tam, kde zákazník žádá vzdušný prostor. Otevřené podhledy jsou sestaveny z dutých, snadno zapustitelných profilů, které přímo na zakázce vyskládáme z levých a pravých prvků nazvaných TM a TF. Z těchto prvků po vyskládání vznikne čtverec, který se vloží do předem připraveného nosného roštu, taktéž z hliníkových U profilů a tím nám vznikne kompaktní jednolitý podhled ,,STANDART“. Mřížkový podhled má standardní šířku 10 mm, nebo 15 mm. Další druh mřížkového podhledu pod názvem ,,CON STACCO“ je vložený do ocelové nosné konstrukce. Po vyskládání TM a TF prvků, se vkládají do klasické konstrukce T15 , nebo T24 pro montáž minerálních podhledů. Mřížkové podhledy nabízíme ve standardní výšce 40 mm, nebo 50 mm. Jako materiál je použit hliníkový U profil 0,5 mm , který je opatřen speciální barvou PVDF v několika základních odstínech, které se musí vždy prověřit u výrobce. Zákazník si může vybrat z několika druhů hustoty ok , které jsou měřeny osově : 50×50/60×60/75×75/86×86/100×100/120×120/150×150/200×200 mm. Jenom málo ze zkušeností menší prostory hustota ok menší např. 60x60mm a větší prostory např. 100x100mm. Doporučujeme vždy se spojit s majitelem společnosti ATENA a prokonzultovat poptávaný podhled.

Žádné mřížkové podhledy nemáme skladem, pouze na objednávku! Velmi široká škála produktů.

Mřížky Atena představují často požadovaná a moderní řešení v každé situaci, kdy je zapotřebí “obléci strop” do originální a lehké kompozice. Výrobní škála zahrnuje jak integrovaná řešení tak intstalace na viditelnou konstrukci. V prvém případě jsou mřížkové kazety a nosné prvky součástí jednotného estetického provedení, ve druhém naopak použití kazet spolu s konstrukcemi base T15 a T24 umocňuje modulárnost podhledu.

Stropní podhledy Atena ve verzi mřížek jsou vyráběny z předbarveného hliníku tloušťky 0,5 mm s oky standardních rozměrů nebo v atypických rozměrech schopných uspokojit specifické projekční požadavky.

Mřížky Atena jsou vhodné pro různorodé projekční požadavky a představují jednoduché, ale kreativní řešení pro vytváření stropního podhledu výrazného estetického efektu, který maskuje, aniž by ukrýval, a rozděluje prostory pomocí souvislých řešení nebo geometrických předělů.

Atena METAL MODULAR je řada stropních podhledů z oceli a hliníku, která představuje velké množství modelů a povrchových úprav. Systémy řady Atena METAL MODULAR lze instalovat na viditelnou či skrytou konstrukci, což zajišťuje výrazný estetický efekt v jakémkoli prostředí.

Všechny kazety řady METAL MODULAR se vyrábí z předbarveného nebo následně barveného hliníku nebo oceli a dodávají se v široké škále barev. Kazety této řady jsou vhodné pro jakékoli prostředí a perfektně ladí s užitkovými prvky, jako jsou světla, sprinklery, detektory kouře či tepelná zařízení a v kombinaci se speciálními zvuk pohlcujícími materiály umožňují dosáhnout požadovaných akustických vlastností.

Stropní podhledy realizované s touto řadou výrobků představují originální a elegantní řešení a lze je personalizovat děrováním či dekorativní úpravou povrchu ve zvláštním oddělení zaměřeném na uměleckou dekoraci ATENA DÉCO.

Nabízíme typy kazet:

KAZETY K ZAHÁKNUTÍ SE SKRYTOU A ČÁSTEČNĚ VIDITELNOU KONSTRUKCÍ

Řešení Atena METAL MODULAR se skrytou konstrukcí jsou vhodnou volbou pro vytvoření kompaktního stropního pohledu s lineárním efektem. Všechny systémy umožňují snadný přístup do meziprostoru pomocí přísavek nebo k tomu určených nástrojů. Do této řady patří modely s pravoúhlým nebo zkoseným okrajem ve verzi.

Enigma Domino je systém se skrytou konstrukcí tvořený hrou modulů různých rozměrů. Jedná se o inovující řešení tvořené kazetami s pravoúhlým nebo zkoseným okrajem instalovanými na dvojitou tradiční nebo kontinentální konstrukci.

VOLNĚ VLOŽENÉ KAZETY SE SKRYTOU A ČÁSTEČNĚ VIDITELNOU KONSTRUKCÍ

Systémy ENIGMA TRIM a ESCAPE jsou navrženy tak, aby snižovaly náklady na renovaci vytvořením nového podhledu s použitím stávající konstrukce tvaru T, kterou lze částečně nebo úplně skrýt.

VOLNĚ VLOŽENÉ KAZETY S VIDITELNOU KONSTRUKCÍ T

Modely s volně vloženými kazetami na viditelné konstrukci T24 | T15 a Easy Line nejen podtrhují modulárnost systému, ale také přetváří nosnou konstrukci z jednoduše technického prvku na architektonický detail. Konstrukce řady Atena Steel Strong, které jsou k dispozici v různých odstínech, v kombinaci s kazetami Atena Metal Modular představují snoubení funkčnosti, elegance a praktičnosti.

SPOJENÍ SYSTÉMU ENIGMA A OSVĚTLOVACÍHO TĚLESA LINK

Enigma Link je nový systém řady ATENA ESSENTIAL, který spojuje jednoduchost systému ENIGMA modulárního stropního podhledu se skrytou konstrukcí Atena s elegancí a funkčností nového osvětlovacího tělesa LINK od Atena Lux navrženého pro světelné řezy, wall washer, světelné lišty a zóny s bodovým světlem do jediného konstrukčního systému.

Kompaktní a rovnoměrný nový stropní podhled SÉRIE COMPACT byl navržen k zakrytí širokých prostor kazetami dlouhými až 5 m.
Stropní podhled série compact je tvořen ocelovými nebo hliníkovými kazetami bez mezer, které se instalují na skrytou nosnou konstrukci tvořenou profily „U“ s otvory, do nichž se kazety zahakují pomocí závěsných kotev, a které se zavěšují pomocí závitových tyčí.

Kazety BAFFLE ATENA tvořené kovovými tělesy ve spojení se specifickými hluk pohlcujícími materiály představují skvělé technické řešení, které charakterizuje prostředí a zároveň zvyšuje jeho akustický komfort.
Svislé umístění komponent umožňuje ovlivnit přirozené šíření světla odraženého z povrchů, napomáhá cirkulaci vzduchu a tím činí z kazet Baffle skvělý akustický systém i pro ta prostředí, která využívají termické setrvačnosti budov.

V našem sortimentu máme tyto speciální podhledy:

Typ Atena COMPACT

Kompaktní a rovnoměrný nový stropní podhled SÉRIE COMPACT byl navržen k zakrytí širokých prostor kazetami dlouhými až 5 m.
Stropní podhled série Compact je tvořen ocelovými nebo hliníkovými kazetami bez mezer, které se instalují na skrytou nosnou konstrukci tvořenou profily „U“ s otvory, do nichž se kazety zahakují pomocí závěsných kotev, a které se zavěšují pomocí závitových tyčí.

Typ Atena BAFFLE

Kazety BAFFLE ATENA tvořené kovovými tělesy ve spojení se specifickými hluk pohlcujícími materiály představují skvělé technické řešení, které charakterizuje prostředí a zároveň zvyšuje jeho akustický komfort.
Svislé umístění komponent umožňuje ovlivnit přirozené šíření světla odraženého z povrchů, napomáhá cirkulaci vzduchu a tím činí z kazet Baffle skvělý akustický systém i pro ta prostředí, která využívají termické setrvačnosti budov.

Uvažujete o nás pro Vaši realizaci?

Rádi Vám připravíme nezávaznou cenovou nabídku.

Přejít na poptávku