SPOLEČENSKÁ A SPORTOVNÍ HALA NEBOVIDY U BRNA

 

Nová hala má hřiště pro různé sporty, klasické sportovní zázemí a k tomu také divadelní jeviště. Dále hala vlastní jedno nadzemní patro, kde by mohla být posilovna, případně nějaké kancelářské prostory.
Tato společenská a sportovní hala, která vyčnívá velmi zajímavým designem zavěšené fasády realizované společností Atena spol. s r.o. je situována ve středu malé obce Nebovidy (cca 700 obyvatel) hned vedle obecního úřadu.

Před lety zanikl jediný společenský prostor v místním bývalém hostinci a od té doby sportovní, společenská i spolková činnost skomírá. Nová hala v Nebovidech však není žádným kompromisem. Jde o velmi moderní nadčasovou, funkční a hospodárnou stavbu. Nainstalované zde jsou vysoce kvalitní zařízení a technologie. Už při přípravě projektu se podle starosty obce Milana Mojžíše hlásili zájemci z okolních obcí, kteří by halu v budoucnu rádi využívali. Důležitá stavba pro občany Nebovid byla dokončena a oficiálně otevřena v červnu 2018.

Starosta Milan Mojžíš tuto pro obec mimořádnou investici zdůvodňuje tím, že chybí místo, kde by občané mohli sportovat a setkávat se, řekl ČTK.

Image module
Image module

Naše společnost ATENA spol. s r.o. zde prováděla kompletní dodávku a montáž atypické segmentové zavěšené fasády:

  • provětrávaná atypická zavěšená fasáda do nepravidelného oblouku z ocelových kazet šíře cca 200mm Atena typ ,,DEKmetal Ideal“ – kazety kladeny na svislo s horizontální i vertikální spárami tl. 30mm,,FeZn” tl. 1,0mm v odstínu dřevodekor na ocelový nosný rošt ,,FeZn” dvousměrný atypický odstínu přírodním. Ocelové kazety jsou kladeny svisle s mezerami tl. 30mm, tepelná izolace Isover Uni λD=0,035W/(mK) s objemovou hmotností =40kg/m3; difúzní fólie. Tepelná izolace kotvena mechanicky plastovými terči 6-8ks/m2.
  • Projektant: Ing. arch. MgA. Tomáš Legner
  • Zhotovitel stavby: PKS stavby, a.s.
  • Provětrávaná fasáda: Atena spol. s r.o , DEK Metal
  • Investor: obec Nebovidy
  • TDI: Ing. Soňa Schelleová
  • Cena stavby : cca 33 mil bez DPH

Navržená větraná fasáda:

Projektem navržená zavěšená fasáda z cementotřískového materiálu typ CETRIS v dřevodekoru kladeno na svislo byla dle zkušeností realizační firmy z důvodů mnohaletých záruk doporučena záměna na kazety ATENA typ ,,DEKmetal Ideal“ kladeny na svislo s mezerami 30mm ,,FeZn“ v dřevodekoru vč. skladby tepelné izolace a dif. folie.

Ke stažení: Studie projektu

Barevnosti (kombinace dřevodekorů v obloukové a rovné části):

  • Dřevodekor Alder Bernstein ,,SP35“ (cca 70%)
  • Dřevodekor Beige Alder ,,SP35“ (cca 30%)
  • Mezi okenní desky většího formátu v odstínu RAL 7024 textura